مجله اینترنتی وکالت

سوال حقوقی, وکیل, طلاق توافقی, وکالت, موسسه حقوقی

موسسه حقوقی و سوال راجب مسائل حقوقی خود

نکات کاربردی در مورد نتایج آزمون وکالت ۹۶

دسته بندی : وکیل
بار

d46fbc82a2857917dd7e31159bcb9817 نکات کاربردی در مورد نتایج آزمون وکالت ۹۶
نکات کاربردی در مورد نتایج آزمون وکالت ۹۶
نکات کاربردی در مورد نتایج آزمون وکالت ۹۶

پایگاه خبری اختبار- نتایج آزمون وکالت ۹۶ بعد از ظهر روز دوشنبه ۱۸ دیماه ۱۳۹۶ اعلام شد، چیزی حدود دو هفته زودتر از وعده ای که از سوی مسوولان برای اعلام نتایج داده شده بود، این اتفاق که به نوعی خلاف رویه سال های گذشته و خلف وعده ها و تاخیرهای مکرر بود را باید به فال نیک گرفت.

نتایج اعلام شده چه چیزی را نشان می دهد؟

اول- در این مرحله فقط کارنامه داوطلبان منتشر شده است، در این کارنامه نمره تراز هر درس و تراز کلی و رتبه داوطلب در سهمیه درج شده است.

دوم- رتبه هر داوطلب در میان داوطلبان همان کانونی که برای آزمون انتخاب کرده بوده و در میان داوطلبان همان سهمیه ای که در آن شرکت کرده بوده، اعلام شده است.

از کجا بفهمیم که قبول شده ایم ؟

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که اصولا هر یک از کانون های وکلا به نحو مستقلی اداره می شوند و در همه امور از جمله پذیرش کارآموز مستقل هستند.

در این مرحله سازمان سنجش کارنامه داوطلبان را به اسکودا که نماینده همه کانون های وکلای دادگستری ایران در برگزاری آزمون وکالت است ارائه می کند و اسکودا نیز کارنامه های داوطلبان هر کانون را به تفکیک به همان کانون ارسال می کند.

پس از دریافت کارنامه های داوطلبان، هیات مدیره هر کانون، پس از بررسی و با در نظر گرفتن نمره کسب شده توسط داوطلبان سهمیه ایثارگران، اسامی پذیرفته شدگان نهایی در هر یک از سهمیه های آزاد و ایثارگران را اعلام می کند.

معیار قبولی در آزمون و پذیرش به عنوان کارآموز وکالت، اعلام از سوی هیات مدیره هر کانون است.

ما در پایگاه خبری اختبار، مانند دوره های گذشته به محض اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی هر کانون فورا اطلاع رسانی خواهیم کرد برای اطلاع دقیق و فوری از آخرین اخبار می توانید صفحه ویژه اخبار آزمون وکالت ۹۶ را از اینجا دنبال کنید و یا اینکه عضو کانال تلگرام پایگاه خبری اختبار بشوید، همچنین می توانید اختبار را در اینستاگرام دنبال کنید یا با ارسال عدد ۱ به شماره ۳۰۰۰۸۹۰۰۰۹۹۰۰۰ عضو سامانه پیامکی اختبار بشوید.

چطور مطئن باشیم که قبول نشده ایم؟

از لحاظ ریاضی، اگر برای کانونی که آن را برای آزمون انتخاب کرده اید در آگهی آزمون وکالت کلا ۵۰ نفر ظرفیت تعیین شده باشد و رتبه شما ۵۱ شده است، بدیهی است که هیچ شانسی برای قبول شدن نخواهید داشت.

البته همان طور که گفته شد همه چیز پس از خداوند وابسته به تصمیم نهایی هیات مدیره کانون مورد نظر است، و نهایتا باید منتظر اعلام نهایی پذیرفته شدگان از سوی هر یک از کانون های وکلا باشیم.

ترکیب سهمیه ها در پذیرفته شدگان نهایی کانون ها چگونه خواهد بود؟

در چند سال اخیر کانون های وکلا در پذیرش داوطلبان سهمیه ایثارگران همان قاعده کسب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبول شده در سهمیه آزاد را اعمال کرده اند.

به طور کلی کانون های وکلا در دوره های اخیر در صورتی که تعداد داوطلبان سهمیه ایثارگران که حد نصاب لازم را کسب کرده باشند به حدی نرسد که کل سهمیه اختصاص یافته به ایشان را پر کند، ظرفیت های خالی مانده را از داوطلبان سهمیه آزاد پذیرش می کنند، با این حال مواردی هم بوده است که برخی کانون های خلاف این رویه عمل کرده اند.

با وجود آنکه در آگهی آزمون وکالت ۹۵ برای کانون وکلای دادگستری مرکز ۶۰۰ نفر ظرفیت اعلام شده بود، ولی این کانون همه این ۶۰۰ نفر را از سهمیه آزاد پذیرش کرد و ۴۱ نفر از سهمیه ایثارگران را علاوه بر این تعداد پذیرفت.

برای اطلاع از نسبت پذیرش سهمیه ها در آزمون وکالت ۹۵ توجه کانون های وکلای دادگستری می توانید از اینجا جدول تحلیلی اعلام پذیرفته شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۵ را ببینید.

نویسنده: سیاوش هوشیار

 

 

 
اختبار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

نکات کاربردی در مورد نتایج آزمون وکالت ۹۶

امتیاز بدهید

کد وبگذار