مجله اینترنتی وکالت

سوال حقوقی, وکیل, طلاق توافقی, وکالت, موسسه حقوقی

موسسه حقوقی و سوال راجب مسائل حقوقی خود

ضوابط حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات بانک‌های دولتی

دسته بندی : وکیل
بار

c2593fb8a5a244a16e8a5ca232f2a20c ضوابط حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات بانک‌های دولتی
ضوابط حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات بانک‌های دولتی
از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد؛

«ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات توسط مؤسسات اعتباری» برای بانک‌های دولتی

پایگاه خبری اختبار- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن بخشنامه‌ای، «ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات توسط مؤسسات اعتباری» را برای بانک‌های دولتی به همراه برنامه زمان‌بندی اجرا، ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مقوله «شفافیت بانکی» از جمله موضوعاتی است که امروزه در بانک‌ها و سایر مؤسسات سپرده‌پذیر بسیار مورد توجه و تأکید قرار گرفته است. بنا به همین ضرورت، شورای پول و اعتبار با هدف ارتقای شفافیت، تحقق نظم بازار به عنوان یکی از ارکان و الزامات توافقنامه سرمایه‌ای بال ۲ و۳ و همچنین فراهم کردن امکان نظارت عموم بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، در یک‌هزار و یک‌صد و هشتاد و دومین جلسه مورخ ۱۳۹۳.۴.۲۴، «ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات توسط مؤسسات اعتباری» را مورد تصویب قرار داد. این ضوابط از تاریخ ۱۳۹۳.۵.۲ برای بانک‌های غیردولتی و مؤسسات اعتباری غیربانکی لازم‌الاجرا شد. لیکن در ارتباط با بانک‌های دولتی، مقرر شد اجرای کامل ضوابط مذکور در چارچوب برنامه زمان‌بندی اعلامی از سوی بانک مرکزی انجام پذیرد.

بر همین اساس، برنامه زمان‌بندی پیشنهادی بانک مرکزی به شرح زیر در یک‌هزار و دویست و سی و دومین جلسه مورخ ۱۳۹۶.۳.۹ شورای پول و اعتبار مورد تأیید و تصویب قرار گرفت:

الف: اجرای بند (۱۵‏‏-۴) از ابتدای فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷؛ب: اجرای بند (۱۵‏‏-۳) از پایان خردادماه سال ۱۳۹۷؛ج: اجرای بند (۱۵‏‏-۲) از پایان شهریورماه سال ۱۳۹۷؛د: اجرای بند (۱۵‏‏-۱) از پایان اسفندماه سال ۱۳۹۷؛هـ : اجرای سایر بندهای ضوابط یادشده از زمان اجرای بند (۱۵‏‏-۴) (ابتدای فروردین‌‌ماه سال ۱۳۹۷).

در این بخشنامه تأکید شده است که تمهید مقدمات اجرای موارد مطروحه، به قید تسریع به تمام واحدهای ذی‌ربط بانک های دولتی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق اعمال شود.

فایل PDF ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات توسط مؤسسات اعتباری را دانلود کنید

 
اختبار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

ضوابط حداقل استانداردهای شفافیت و انتشار عمومی اطلاعات بانک‌های دولتی

امتیاز بدهید

کد وبگذار