مجله اینترنتی وکالت

سوال حقوقی, وکیل, طلاق توافقی, وکالت, موسسه حقوقی

موسسه حقوقی و سوال راجب مسائل حقوقی خود

جزییات برگزاری آزمون وکالت ۹۶

دسته بندی : وکیل
بار

dee17f7e3aca72d45c42574a32770e8e جزییات برگزاری آزمون وکالت ۹۶
جزییات برگزاری آزمون وکالت ۹۶
رئیس اسکودا در نشست خبری خود اعلام کرد:

آزمون وکالت ۹۶ روز سوم آذرماه برگزار می‌شود

از مباحث اختلافی سؤال طرح نخواهد شد

پایگاه خبری اختبار- رییس اتحادیه کانون وکلای دادگستری (اسکودا) زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون وکالت سال ۱۳۹۶ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از ایلنا، بهمن کشاورز پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود گفت: آزمون کانون وکلا در سوم آذرماه در سال ۹۶ برگزار خواهد شد و زمان انتشار آگهی ثبت نام حدود ۲۲ شهریور خواهد بود.

وی درباره منبع آزمون وکالت گفت: سؤالات آزمون مانند گذشته از متن قوانین و آرا وحدت رویه دیوان عالی کشور است و مسائل مناقشه‌ای و مورد اختلاف مورد طرح سوال قرار نخواهد گرفت.

رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری اظهار کرد: دوستانی که قصد شرکت در آزمون را دارند توجه کنند برای آن کانونی ثبت‌نام کنند که قصد دارند همان‌جا کار کنند. مراجعی هستند که آمارگیری‌هایی انجام می‌دهند و می‌گویند در فلان کانون احتمال قبولی بیشتر است. داوطلبان توجه کنند که مبنای این محاسبات معلوم نیست درست باشد. تا زمانی که ثبت‌نام داوطلبان آزمون وکالت تمام نشده است، هیچ‌کس دسترسی به تعداد افراد ثبت‌نام کرده در کانون‌ها ندارد.

کشاورز تصریح کرد: سازمان سنجش نیز حق ندارد به هیچ‌کس اطلاعات ثبت‌نام آزمون وکالت را در اختیار افراد بگذارد و این مسأله جز قرارداد ماست. اگر از سازمان سنجش سؤال شود در فلان کانون چند نفر ثبت نام کرده‌اند این سازمان پاسخ نمی‌دهد.

کشاورز اضافه کرد: به فرض اینکه افراد از میزان ثبت نام کنندگان و احتمال قبولی در کانون‌های وکلا مطلع شوند اما باید به این نکته توجه کنند که مسئله کارآموزی و اشتغال بسیار مهم است و جزء زندگی دوستان خواهد بود. بودند کسانی که در کانونی ثبت‌نام کردند اما الان تقاضای انتقال دارند در حالیکه شرایط انتقال سخت است و حداقل سه سال طول می‌کشد.

رییس اسکودا کار کردن در کانونی غیراز کانون متبوع را تخلف عنوان کرد و گفت: توصیه ما به داوطلبان آزمون وکالت این است که کانونی را انتخاب کنند که در آنجا می‌خواهند کار کنند.

او به برخی از تدابیر اندیشیده شده برای برگزاری آزمون وکالت اشاره کرد و افزود: از نظر امنیتی هم طبیعتاً تدابیر بسیاری پیش‌بینی شده که بیشتر از پارسال است و شاید این تدابیر باعث ناراحتی داوطلبان شود. قطعاً داوطلبان اندکی سختی را می‌پذیرند تا در شرایط ایمن امتحان خود را بدهند.

کشاورز درباره کل ظرفیت آزمون وکالت ۹۶ اظهار کرد: امسال مجموعاً ۲۴۶۰ نفر در ۲۵ کانون پذیرفته می شوند. پارسال این تعداد ۱۷۰۰ نفر بود.

کشاورز درباره یک تغییر قابل توجه در آزمون گفت بر اساس قانون جدید دامنه کسانی که در تعریف ایثارگر قرار می‌گیرند وسیع‌تر شده و مصادیق جدیدی را در این آزمون در بر می‌گیرد.

 
اختبار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

جزییات برگزاری آزمون وکالت ۹۶

امتیاز بدهید

کد وبگذار