مجله اینترنتی وکالت

سوال حقوقی, وکیل, طلاق توافقی, وکالت, موسسه حقوقی

موسسه حقوقی و سوال راجب مسائل حقوقی خود

تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی

دسته بندی : وکیل
بار

adaeef6b0c5e1b99c2eaa746faa6bf61 تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی
تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی
در قالب شیوه نامه اعلام شد؛

تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی

پایگاه خبری اختبار- شیوه نامه تسهیلات آموزشی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، شیوه نامه تسهیلات آموزشی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر رشته‌های غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برای دوره های تحصیلی از کاردانی تا دکتری تخصصی تدوین شده است.

براساس این شیوه نامه دانشجویان شاهد و ایثارگر می‌توانند با تأیید ستاد شاهد دانشگاه تنها در ۴ نیم‌سال تحصیلی حداقل ۱۰ واحد درسی انتخاب کند.

همچنین دانشجویان شاهد و ایثارگری که به دلیل انجام معالجات پزشکی ناشی از صدمات جنگ نتوانند در جلسه درس یا دروس شرکت کنند، رعایت حدنصاب ۱۰ واحد در طول نیم‌سال برای آنها الزامی نیست و در صورت تأیید ستاد شاهد، آن نیم‌سال جز سنوات تحصیلی آنان به شمار نمی رود.

حضور و غیاب دانشجویان شاهد و ایثارگر

غیبت موجه دانشجویان شاهد و ایثارگر در جسات امتحان درس یا دروس که به دلیل انجام معالجات پزشکی ناشی از صدمات جنگ و یا متاثر از آن باشد و نتوانند در امتحان درس یا دروس اخذ شده، شرکت کنند، با ارائه گواهی پزشکی و تایید پزشک معتمد واحد دانشگاهی و ستاد شاهد می توانند حداکثر تا پایان نیم‌سال بعدی در امتحان بعدی در امتحان مجدد آن درس شرکت کنند.

در صورتی که درس به صورت پیش نیاز و یا پس نیاز باشد، دانشجویان شاهد و ایثارگر می‌توانند حداکثر تا قبل از زمان حذف و اضافه نیمسال بعد در امتحان آن درس یا دروس شرکت و نمره قبولی را اخذ کنند.

تشخیص موجه یا غیر موجه بودن غیبت دانشجویان شاهد و ایثارگر در جلسات درس یا امتحان، با ستاد شاهد واحد دانشگاهی است.

نحوه اخذ مرخصی تحصیلی دانشجویان شاهد

علاوه بر مرخصی تحصیلی مجاز، اعطای دو نیم‌سال مرخصی تحصیلی بدون احتساب در سنوات و بدون اخذ شهریه در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و چهار نیم‌سال در دوره کارشناسی پیوسته با تایید ستاد شاهد بلامانع است.

اگر مرخصی برای معالجات پزشکی ناشی از صدمات جنگ باشد، با ارائه گواهی پزشکی و تایید ستاد شاهد، آن نیم‌سال جزو سنوات تحصیلی دانشجو بشمار نمی‌رود.

شرایط تغییر رشته

دانشجوی شاهد و ایثارگر که به تشخیص کمیته منتخب ستاد، توانایی ادامه تحصیل در رشته خود را نداشته باشد، می تواند برای یک بار از امتیاز تغییر رشته و یک بار تغییر گرایش هم تراز در گروه آموزشی مربوطه استفاده کند.

تغییر رشته پس از تایید اداره کل امور شاهد و ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قابل طرح و بررسی در کمیسیون موارد خاص دانشگاه است.

شایان ذکر است این شرایط برای دانشجویان دوره‌های بدون آزمون امکان‌پذیر نیست.

 
اختبار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی

امتیاز بدهید

کد وبگذار