مجله اینترنتی وکالت

سوال حقوقی, وکیل, طلاق توافقی, وکالت, موسسه حقوقی

موسسه حقوقی و سوال راجب مسائل حقوقی خود

اطلاعیه اسکودا درخصوص کانال تلگرامی جعلی با نام اسکودا

دسته بندی : وکیل
بار

b710257c572ac2bf17b78a57175afbec اطلاعیه اسکودا درخصوص کانال تلگرامی جعلی با نام اسکودا
اطلاعیه اسکودا درخصوص کانال تلگرامی جعلی با نام اسکودا
اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران خبر داد:

تعقیب قضائی گردانندگان کانال جعلی با عنوان «پایگاه خبری اسکودا»

پایگاه خبری اختبار- اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با صدور اطلاعیه‌ای از پیگیری‌ قضایی کانال تلگرامی جعلی با نام «پایگاه خبری اسکودا» خبر داد و از وکلا و حقوقدانان درخواست report کردن این کانال را نمود.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از سایت اسکودا متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

در پی مشاهده کانالی که به صورت مجعول از نشان و نام اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) استفاده کرده بود و خود را کانال خبری اسکودا وانمود می‌کرد، اقدام قضایی با توکیل سرکار خانم تعالی همکار محترم در خصوص مورد به‌عمل آمد.

مسئولان امر اظهار داشتند در صورتی‌که بلافاصله کانال مسدود شود امکان پیدا کردن فرد یا افراد مسئول وجود نخواهد داشت و توصیه کردند تا ختم اقدامات فنی جهت تعیین هویت مرتکب از تقاضای انسداد کانال خودداری شود.

به‌همین نحو عمل شد. البته در کانال مذکور مطلب خطرناک یا کذب بزرگی وجود نداشت. علی‌رغم پیگیری های سرکار خانم تعالی و اقدام مقام محترم قضایی متأسفانه تعیین مرتکب میسور نشد. البته پس از طرح شکایت، مرتکب یا مرتکبان که ظاهراً به‌نحوی از اقدام قضایی مطلع شده بودند لوگوی اسکودا را به‌نشان دیگری تغییر دادند و اعلام کردند که این کانال مرتبط به اسکودا نیست هرچند که از عنوان پایگاه خبری اسکودا کماکان استفاده می‌کند.

نظر به اینکه علی‌رغم اقدامات انجام‌شده و گذشت زمان کافی مرتکب شناخته نشد و اهل فن این مشکل را ناشی از وجود منبع (server) این سامانه‌ها در خارج از کشور می دانند و نظر به‌اینکه استمرار وجود این کانال با استفاده مزورانه از نام اسکودا قابل قبول نیست و ظاهراً طول زمان نیز امکان دست‌یابی به‌مرتکب را ایجاد نمی‌کند ناچار از وکیل محترم اسکودا سرکار خانم تعالی درخواست شد تقاضای مسدود کردن کانال را مطرح فرمایند که این اقدام انجام شد.

گفته شده است از نظر فنی انسداد کانال چند روزی به طول خواهد انجامید. مراتب جهت آگاهی همکاران محترم اعلام می شود. علت عدم اعلام و تکذیب انتساب این کانال به اسکودا تا این زمان – همچنان که گفته شد- ایجاد امکان دست‌یابی به‌مرتکب یا مرتکبان بود که این مهم انجام نشد.

از همکاران محترم که احیاناً عضو این کانال هستند و از آن استفاده می‌کنند درخواست می‌شود نسبت به آگاهی‌دادن (report) مجعول بودن آن حتی‌المقدور اقدام فرمایند.

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران ( اسکودا)
اختبار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اطلاعیه اسکودا درخصوص کانال تلگرامی جعلی با نام اسکودا

امتیاز بدهید

کد وبگذار